Det var ryddedugnad i Gnolla 1 i dag

Publisert av Svein J Sandvik den 23.05.26.

Det ligger igjen svært mye kvist etter vinterens hogst, og i svingen helt sør i Gnolla 1 var det spesielt mye. Det er ikke spesielt pent med så mye grener og nedkjørte trær og busker mellom hyttene, så behovet for en dugnad var stort.

Som følge av dette arrangerte hytteeierne i det aktuelle området en lokal dugnad i dag. Totalt deltok hele 17 personer, og alle deltok med humør og innsatsvilje.

Det ble samlet sammen store mengder med grener, kvist, tretopper mv. Halvt nedkjørte og ødelagte trær ble kuttet ned, og det som kan brukes som ved ble skilt ut. Flott innsats av alle, og vi utfordrer alle andre “nabolag” i hyttefeltene om å gjøre det samme.

Husk at greiner/kvist må legges i store hauger langs hovedveiene i hytteområdet. De som evt ikke orker å dra det helt til hovedveien, kan samle det i hauger ved egen innkjøring/hytte. For å få det ut til hovedveien må dere påregne å betale for den tiden det tar for en med traktor å gjøre jobben. Dette vil Villroa vel komme tilbake til ut på høsten.